Kółko gimnastyki artystycznej

Dziewczyny podczas treningu
Renata z dziewczynkami

Renata

Opiekun, instruktor, choreograf i trenen prowadzacy- grupę artystyczno- gimnastyczną

Zawodowo: trener gimnastyki artystycznej i sportowej, obecnie rownież opiekun w norweskim przedszkolu.

W Norwegii od: 2004

Kariera: Przygodę z gimastyką rozpoczęła jako siedmiolatka. Uczennica Janiny Lewandowskiej, jednej z najlepszych w Polsce trenerek. Członkini kadry narodowej juniorek, kadry narodowej seniorek w klasie mistrzowskiej, zdobyła  liczne medale na poziomie krajowym i międzynarodowym.

Trener w Polsce, Austrii, Niemczech i Norwegii - Fredrikstad Turnforening. Trenowała dzieci i młodzież we wszystkich grupach wiekowych.

Najwiekszy sukces jako trener: Osobisty szkoleniowiec dziewczynki z zespolem downa. Podczas mistrzostw w gimnastyce w Austrii w 2006 roku, Katelyn zdobyła swój pierwszy złoty medal. Kolejne sukcesy czekały ją na Olimpiadzie Specjalnej w 2007 roku w Szanghaju, gdzie zdobyła aż pięć złotych medali - wszystkie możliwe w tej kategorii.

Renata jest w trakcie pisania książki związanej ze swoimi przeżyciami zawodowymi.

x

Gimnastyka artystyczna jest typowo kobiecą dyscypliną sportu. Zawiera w sobie elementy gimnastyki sportowej, akrobatycznej, baletu i tańca. Niesie za sobą rozwój sprawności ruchowo-tanecznej, koordynacji ruchowej, wdzięku i gracji, nauki manipulacji przyborami gim. art. i rekwizytami tanecznymi.

Gimnastyka artystyczna harmonijnie rozwija ciało dziewczynek, wyrabia poczucie piękna i estetyki ruchu, oraz wrażliwości na muzykę.

Wszystkie te elementy zapewnia profesjonalizm naszego trenera Reanty Gościk.