Kółko plastyczne

Zajęcia plastyczne prowadzone przez nauczycieli na ostatniej godzinie każdego spotkania

W programie warsztaty i uczestnictwo w projektach i konkursach,

Techniki plastyczne:

malarstwo – farby plakatowe, akwarelowe, witrażowe;

Rysunek – kredki, ołówki, mazaki;

Wycinanki, wydzieranki;

Małe formy rzeźbiarskie – plastelina, papier mache, masa papierowa;

Praca na materiale naturalnym – kompozycje roślinne, piaskowe, itp.

małe formy graficzne – drukowanie stemplem, odciskanie- ziemiak

Tematyka zajęć plastycznych

1. Prace z zakresu malarstwa

2. Prace na konkursy plastyczne – z wykorzystaniem technik malarskich, zgodnie z propozycjami konkursowymi międzyszkolnymi i ogólnopolskimi.

3. Zabawa kolorami:

Zajęcia plastyczne w naszej szkole

,,Sztuka nie ma żadnego celu, jest celem sama w sobie, jest absolutem, bo jest odbiciem absolutu – duszy".
S. Przybyszewski, Confiteor, 1899

„Kreatywny uczeń – ozdoby wiosenne i wielkanocne widziane okiem dziecka”.

Warsztay Wielkanocne w dniach 14 i 21 marzec

Aktywizujące metody nauczania

Celem zajęć i warsztatów jest przede wszystkim integracja dzieci polonijnych - szkolnych. Uwrażliwienie na piękno sztuki i obrazu, Zapoznanie z odpowiednim nazewnictwem materiałów i technik tworzenia.  Rozwijanie zainteresowań twórczych dzieci, rozbudzanie kreatywności dzieci oraz zainteresowania różnorodnością technik plastycznych.

Marlena Zeromska - nauczyciel szkoly w latach 2009-2016- inicjator i prowadząca kółko, Cudownie łączy tradycje z nowoczesnością. Pomysły na każde zajęcia są ciekawe i inspirujące. Dzieci pod jej opieką, biorą udział w konkursach i zyskują w nich nagrody i wyróżnienia.

Maja Skabara 10 lat-za bukiet jesienny z liści otrzymała nagrodę od internałtów,

Zuzia Kasprowska 6 lat -wzróżnienie i nagrodę za rysunek --

Obecnie prowadzone są  Warsztaty Ozdób i Tradycji Wielkanocnych planowane  na 14 i 21 marca.

Na warsztaty zapraszamy wszystkie dzieci  polonijne.

Praca Zuzanny Kasprowskiej i
Maja i jej dzieło

W zajęciach plastycznych w semestrze zimowym uczestniczy Katarzyna Osai, która odbywa  praktyki studenckie. P. Kasia posiada wykształcenie pedagogiczne z Polski. Obecnie studiuje na Universytecie w Oslo.

Dzieci mogły dzięki niej brać udział w zajęciach artystycznych w San Krua we Fredrikstad