Projekty i Konkursy


Konkurs Fotograficznz
Konkurs Fotograficznz

 

 

 

 

 

ODYSEJA UMYSŁU

 

 

 

 

 

W tym roku chcielibyśmy zaproponować Państwa dzieciom stworzenie drużyny Odysei Umysłu. Jest to popularny w USA, Polsce i wielu innych krajach program edukacyjny, w którym uczniowie w siedmioosobowych grupach rozwiązują zadania przygotowując ośmiominutowe przedstawienie teatralne.
Każdy człowiek może być twórczy – jestem przekonana, że kreatywności też można nauczać. Pracując w grupie Odyseusze uczą się współpracować – czyli rezygnować z własnego pomysłu na rzecz lepszego, myśleć – i szukać nieszablonowych rozwiązań i tworzyć – ich samodzielne rozwiązanie kończy się przedstawieniem, które jest pokazane na konkursie.
Z tym programem jestem związana od 1996 roku i nadal zachwyca mnie, jak pomaga uczniom podnosić samoocenę, otwierać się na nowe idee, łamać schematy i rozwijać wyobraźnię. Dla wielu ludzi przeszkody są barierami, dla Odyseuszy – wyzwaniami.
Jeśli zainteresowali się Państwo tą ideą, zachęcam do sprawdzenia w Internecie strony internetowej Odysei Umysłu. Chętnych zapraszam na kółko w naszej szkole –

 

 

http://odyseja.org

 

Wioletta Knitter- Trener Odysei Umysłu

Szanowni Państwo!

Serdecznie zapraszamy na trzecią edycję Polskich Dni Filmowych we Fredrikstad!

Pokazy filmowe odbędą się w dniach 22 i 23 października.

Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia festiwalowe!

Bilety do odebrania w kasie kina od 3 października, jak i w dniu pokazów filmowych.

Rezerwacja biletów jest możliwa poprzez wysłanie wiadomości na Facebook'u do https://www.facebook.com/depolskefilmdager.

Festiwal rozpocznie się koncertem "Jazz for Fredrikstad vol. 2" dn. 14 października o godzinie 19.00 w Litteraturhuset Fredrikstad. Po koncercie będzie miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy „Krzysztof Kieślowski. Ślady i pamięć" (ze zbiorów Muzeum Kinematografii w Łodzi) w kinie we Fredrikstad. Tam również odbędzie się małe przyjęcie dla wszystkich uczestników wieczoru.

Szczególnej uwadze polecamy Państwu wieczór wspomnień o Krzysztofie Kieślowskim, w klimatycznej Café Cicignon (Ridehusgata 14, Fredrikstad), dn. 22 października o godz. 22.30, po projekcji filmu "Podwójne życie Weroniki", która rozpocznie się o godz. 20.00. W ten sposób pragniemy uczcić pamięć tego wielkiego twórcy filmowego, który odmienił losy polskiego kina.

W tym roku ciekawym tematem będą również koprodukcje z polskim udziałem, takie jak: „Niewinne" w reż. Anne Fontaine (z udziałem trzech polskich aktorek!) czy „Wyspa skazańców" w reż. Mariusa Holsta (polski udział to scenografia i montaż).

W niedzielne popołudnie natomiast zapraszamy serdecznie na spotkanie z Igorem Devoldem i Magnusem Arnesenem, reżyserami z Oslo, którzy opowiedzą nam o swoich związkach z Polską i polskimi artystami.

Wyjątkową atrakcją będą też warsztaty organizowane dn. 23 października o godz. 14.00, po projekcji filmu rysunkowego "Zaczarowany ołówek". Przy użyciu słownika obrazkowego ICOON zabawimy się w "rozmowę bez słów", a może nawet stworzymy scenariusz filmowy. Warsztaty to oferta zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Do wygrania atrakcyjne nagrody!

W przerwach pomiędzy popołudniowymi pokazami filmowymi będzie można również skorzystać z dobrodziejstw festiwalowej kafejki, prowadzonej przez Stowarzyszenie La oss gi et smil. W ten sposób włączymy się do akcji zbórki pieniędzy dla potrzebujących dzieci!

Serdecznie dziękujemy wszystkich partnerom, współorganizatorom oraz wolontariuszom wspierającym inicjatywę "święta polskiego filmu" we Fredrikstad!

 

Program dostępny również tutaj

Grafika (plakat, broszura, baner) : Jagoda Horajska

Zachęcamy również do przesyłania zaproszenia dalej i odwiedzania naszych stron na Facebook'u:

https://www.facebook.com/depolskefilmdager

https://www.facebook.com/events/1595667850734467/

Do zobaczenia wkrótce!

Z pozdrowieniami -

Magdalena Tutka - Gwóźdź,

Dyrektor Polskich Dni Filmowych we Fredrikstad,

Prezes Stowarzyszenia InDialog - Interkulturell Kommunikasjon, Inspirasjon, Inkludering

www.indialog.no

Kartki świąteczne uczniów
Kartki świąteczne uczniów

Nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 86 z Warszawy zorganizowali dla nas konkurs pt " Kartka świąteczna" . Patrycja Przechwas zajęła II miejsce w tym konkursie.

Współpraca polega przede wszytskim na organizowaniu wszelkiego rodzaju konkursów i projektów edukacyjnych.

 

 

 

 

 

 

 

Konkurs świąteczny pt " Kurczak wielkanocny w tle pisanek" zorganizowało Stowarzyszenie "Dzieci Polsce"

III miejsce zajęli Oliwia i Kajten Wieczorek oraz Jakub Kaszuba. Wyróżnienie otrzymał Krystian Łukaszewski

Kajetan podczas przygotowań do konkursu
Kajetan podczas przygotowań do konkursu

Fundacja Oświata Polska za granicą zorganizowała międzynarodowy konkurs dla uczniów ze szkół polonijnych „Szukam Polskich śladów”

Uczniowie z III grupy wzięli udział w konkursie. Oliwia opisała historię polskich żołnierzy walczących w czasie II wojny światowej w Norwegii, Kajetan uwidocznił historię Katynia, Jakub poruszył problematykę polskich pisarzy w Norwegii.

 

Dzieci po zajęciach
Dzieci po zajęciach

Warsztaty Muzyczne

 

 

Dzięki nawiązaniu współpracy z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina w Warszawie, Ministerstwem Dziedzictwa Narodowego oraz  za pośrednictwem Związku Polaków we Fredrikstad szkoła mogła zorganizować warsztaty muzyczne podczas których uczestnicy poznawali muzykę ludową, uczyli  się tańców polskich i zostaly im zaprezentowane polskie stroje ludowe.

Dzieci ze szkoły  uczestniczyły w dwudniowych warsztatach muzycznych, których zwieńczeniem były koncerty: Koncerty fortepianowe muzyki Chopina, Tellefsena i Griega w sali Koncertowej Blå Grotte we Fredrikstad dnia 29. marca 2014 

Festiwal 2014
Festiwal 2014

Warszaty filmowe efektem współracy z Fundacją humandoc z Warszawy

Badania przesiewowe słuchu
Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice i Opiekunowie
Informuję, że dnia 9 kwietnia 2016r. zostaną przeprowadzone przesiewowe badania słuchu. Rozpoczęcie badań godz: 11.00
Zasadniczym celem badań jest wykrycie zaburzeń słuchu fizycznego, które mogą niekorzystnie wpływać na funkcjonowanie dziecka w przedszkolu i szkole oraz utrudniać jego rozwój.
Przeprowadzone zostaną również badania w zakresie centralnych zaburzeń przetwarzania słuchowego.
Badania są bezpłatne, ale ich wykonanie wymaga Państwa zgody. Wyniki badań otrzymacie Państwo w ciągu 14 w formie elektronicznej osobno do każdego z rodziców.
Aby otrzymać wyniki badań proszę przesłać imię i nazwisko dziecka wraz z nazwą szkoły, do której dziecko uczęszcza na adres:
logopedawnorwegii@gmail.com

Audiolog, Protetyk słuchu, Logopeda - Oktawia Czechowska Terapeuta pedagogiczny, Pedagog, Logopeda - Aurelia Wawrowska

[pobierz] 0.1 MB zgoda-fotografia
[pobierz] 0.1 MB zgoda_badanie_sluchu
Konkurs Wielkanocny
Konkurs Wielkanocny

 STOWARZYSZENIE ROZWOJU ORAWY

zaprasza uczniów ze szkół podstawowych z terenu gminy Jabłonka i Lipnica Wielka oraz uczniów Polskiej Społecznej Szkoły Sobotniej im.Janusza Korczaka we Fredrikstad do udziału w konkursie plastycznym: "

„Wielkanoc w moim regionie”Technika wykonania prac: malarstwo, rysunek, wycinanka, inne..." Format prac: A4


Kategorie wiekowe:

I kategoria - klasy 0, I, II i III
 II kategoria - klasy IV, V i VI


 

Każdy uczestnik zgłasza jedną pracę. Na konkurs można zgłaszać wyłącznie prace indywidualne. Wraz z pracą należy dostarczyć wypełnioną kartę zgłoszenia,


Dla dzieci z Polski prace na konkursowe są przyjmowane do 4 marca 2016 roku w biurze Stowarzyszenia. 

Dzieci z Norwegii przynoszą prace na zajęcia 12.03.2016

 

Dla wszystkich przewidziane nagrody. Szczególne wyróżnienia dla 5 -ciu pierwszych miejsc. 

 

Zapraszamy do udziału

Zarząd Szkoły. 

 

poniżej regulamin

[pobierz] 0.1 MB konkurs-plastyczny---regulamin-4
Kino Fredrikstad
Kino Fredrikstad

PODSUMOWANIE


W dniach 21-30 listopada 2015 roku Polska Społeczna Szkoła Sobotnia wzięła udział w Polskich Dniach Filmowych we Fredrikstad organizowanych przez Stowarzyszenie InDialog - Interkulturell Kommunikasjon, Inspirasjon, Inkludering. 21 listopada uczestniczyliśmy w otwarciu festiwalu, któremu towarzyszył wspaniały tort i muzyka. Otwarcie festiwalu było zarazem odsłonięciem wystawy "Polskie Drogi do Oscarów" prezentującej polskie filmy nagrodzone Oscarem oraz nominowane do tej prestiżowej nagrody. Wystawę można było oglądać przed wejściem do kina we Fredrikstad do 30 listopada.

Polska Szkoła we Fredrikstad była współorganizatorem części festiwalu skierowanej do dzieci i ich rodziców, dofinansowanej przez firmę MyCall. Dzięki wsparciu ze strony Filmoteki Narodowej w Warszawie obejrzeliśmy film "Zaczarowany ołówek" na dużym kinowym ekranie. Film ten, wyprodukowany przez Studio Małych Form Filmowych Se-ma-for należy do najsłynniejszych polskich animacji z lat siedemdziesiątych. Po projekcji dzieci wzięły udział w konkursie rysunkowym. Ich zadaniem było narysowanie obrazka zainspirowanego filmem oraz magicznym narzędziem jego bohatera - zaczarowanym ołówkiem. Co Ty byś narysował, gdybyś miał zaczarowany ołówek? Zwyciężczyniami, wyłonionymi poprzez głosowanie na stronie Facebook, zostały Zuzia i Zosia Kasprowskie oraz Maja Wieczorek. Gratulujemy! Gratulujemy też pozostałym dzieciom, które wzięły udział w zabawie! W czasie kiedy dzieci rysowały rodzice mieli okazję do wykorzystania wiedzy na temat polskiego filmu, biorąc udział w specjalnie przygotowanym quizie. Również gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę!

Wieczorem tego samego dnia można było obejrzeć m.in. nominowany do Oscara film "Joanna". Po projekcji odbyło się spotkanie z panią reżyser filmu Anetą Kopacz, która wśród licznych obowiązków znalazła czas oby odwiedzić Fredrikstad.

Wsparcia dla festiwalu użyczyli m.in. Fredrikstad kommune, Fredrikstad kino, Film & Kino Norge, Fundacja HumanDOC, Ambasada RP w Oslo, Filmoteka Narodowa, Kreftoreningen, MyCall, InnDes, Bala Bygg og Rehabilitering. Patronat medialny: Moja Norwegia.

Zapraszamy na kolejną edycję Dni Polskiego Filmu, która odbędzie się jesienią 2016 roku!

 

Z pozdrowieniami,

Magdalena Tutka - Gwóźdź,

Dyrektor Polskich Dni Filmowych we Fredrikstad

Festiwal Polskich Filmów Fredrikstad 2015
Festiwal Polskich Filmów Fredrikstad 2015

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA POLSKIE DNI FILMOWE WE FREDRIKSTAD 2015!

 

PROGRAM:

14 LISTOPADA
Magdalena Tutka-Gwóźdź, koordynatorka festiwalu, osobiście odwiedzi Szkołę, aby zaprosić dzieci oraz rodziców do uczestnictwa w Polskich Dniach Filmowych we Fredrikstad.

 

 

OTWARCIE FESTIWALU 21 LISTOPADA

 godzina 14:30  

Dzieci wraz z rodzicami, zaraz po zajęciach - spotkaniu z p. Wiolettą Piasecką, są zaproszone do świętowania otwarcia Polskich Dni Filmowych oraz odsłonięcia wystawy plenerowej "POLSKIE DROGI DO OSCARÓW". czytaj 

 

Dzieci po zakończeniu zajęć przechodzą razem z rodzicami do Kina Fredrikstad. Otwarcie będzie miało charakter ciepłej, rodzinnej uroczystości. W holu kina zostanie przygotowana specjalnie zaimprowizowana kawiarnia, gdzie przy dźwiękach polskiej muzyki filmowej będzie można poczęstować się chłodnymi i ciepłymi napojami, ciastem czy sałatką. Będzie można spotkać się, porozmawiać, nawet potańczyć. Tego dnia nie ma przewidzianej projekcji filmowej.

 

Serdecznie zapraszamy rodziców, którzy chcieliby się zaangażować w pomoc w organizacji piekąc ciastka lub przygotowując sałatkę.

Osoby chętne do pomocy prosimy o kontakt do p. Magdaleny Nowakowskiej, nr tel. 465 887 90, email: magda.nowakowska@gmail.com

 

Kolejne Dni Festiwalu 

28 LISTOPADA 15:00

Dzieci po zajęciach (PIZZA) przechodzą do kina na projekcję filmu "ZACZAROWANY OŁÓWEK" (pokaz filmowy trwa ok. 1h). Wstęp gratis.

Po obejrzeniu filmu zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy, w postaci konkursu rysunkowego dla dzieci i młodzieży oraz quizu na temat polskiego filmu dla dorosłych. Czekają wspaniałe nagrody!

Nagrody funduje Stowarzyszenie InDialog og sponsor programu familijnego MyCall. Film gratis możemy obejrzeć dzięki wsparciu Filmoteki Narodowej w Warszawie.

 

DALSZY PLAN FESTIWALU

28. listopada 

18:00- POKAZ FILMU "IDA", reż. Paweł Pawlikowski

20:00 -POKAZ FILMU "JOANNA", reż. Aneta Kopacz

Po projekcji zapraszamy na rozmowę z udziałem gościa z ekipy filmu oraz reprezentantów Kreftforening Norge (Stowarzyszenie na Rzecz Chorych na Raka).
Więcej szczegółów wkrótce.

 

29.LISTOPADA

16.30 ZAKOŃCZENIE FESTIWALU
17.00 POKAZ FILMU "ALEPPO. NOTATKI Z CIEMNOŚCI" Michał Przedlacki, Wojciech Szumowski

 

 

Organizatorzy: Forening InDialog - Interkulturell Kommunikasjon, Inspirasjon, Inkludering, Fundacja "HumanDOC" z Warszawy i Fredrikstad kino.
Partnerzy: Fredrikstad kommune, Film & Kino Norge, Kreftforeningen, MyCall, Inndes
Współorganizator programu familijnego: Polska Społeczna Szkoła Sobotnia we Fredrikstad

 

Zapraszamy do wspólnego udziału w święcie polskiego kina we Fredrikstad!

Sponsor
Sponsor

 

Warsztaty 2013
Warsztaty 2013

Warsztaty Muzyczne

Dzięki nawiązaniu współpracy z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina w Warszawie, Ministerstwem Dziedzictwa Narodowego oraz za pośrednictwem Związku Polaków we Fredrikstad szkoła mogła zorganizować warsztaty muzyczne podczas których uczestnicy poznawali muzykę ludową, uczyli się tańców polskich i pozynali polskie stroje ludowe.
Dzieci ze szkoły uczestniczyły w dwudniowych warsztatach muzycznych, których zwieńczeniem były koncerty: Koncerty fortepianowe muzyki Chopina, Tellefsena i Griega w sali Koncertowej Blå Grotte we Fredrikstad dnia 29. marca 2014

Cykl spotkań na rok szkolny 2015/2016
PROJEKT ,, Dwujęzycznońć - Dwukulturpwość,,

Dwujęzyczność w Norwegii
Dwujęzyczność w Norwegii

Szkolny Dzień Dwujęzyczności w Polskiej Szkole we Fredrikstad 17.10.2015

 

,, Dwujęzczność jest darem, który wzbogaca osobowość i poszerza perspektywy, wzbogaca więzi z obydwoma krajami, ułatwia naukę oraz rozwiązywanie problemów, odpowiada za większą kreatywność i elestyczność umysłową.,,

 

Wprowadzamy cykl informacyjny dla rodziców dzieci dwujęzycznych. Pytaj nauczycieli w naszej szkole o wskazówki w prowadzeniu dziecka dwujęzycznego. Do Twojej dyspozycji jest profesjonalna kadra po odpowiednim przagotowaniu wraz z logopedą.

 

Nasze propozycje:

 

Parafraza –czyli swobodna przeróbka tekstu lub tłumaczenia, która rozwija lub modyfikuje treść oryginału, zachowując jednak jego zasadniczy sens.

Parafrazuj mowę swojego dziecka poprawiając u dzieci dwujęzycznych zapożyczenia i wtrącenia obce w zdaniach polskich. Dbasz tym samym o poprawność mowy języka drugiego. Dziecko otrzymuje świadomość odrębności dwuch języków niemal automatycznie. 

 

                                                 PARAFRAZA = TAK+ poprawna forma

 

Przykłady z podwórka:

                         ***

- Mamusiu, jestem głodna, zrobisz mi pølse.

- Tak,  zrobię dla ciebie parówkę. 

                        ***

- Mamo fikałam dzisiaj w przedszkolu to...

-Tak,  dostałaś to, świetnie.

 

Pamiętaj: Równowaga to jest  istota dwujęzycznego wychowania !!!

                                                                                                                                                               CDN

 

Informacje o dwujęzyczności znajdziesz:

PROJEKT ,, ROK RODZINY,, 

Cykl spotkań na rok 2014/2015

Festyn Rodzinny Vispen

 

Ostanim, zamykającym wydarzeniem ,,Roku Rodziny,, w naszej szkole był Festyn Rodzinny.
Festyn odbył się 31. maja w niedzielę, przy blisko 80-cio osobowej frekwencji. Plaża zapełniła się gwarem i śmiechem.

Były wspólne zabawy- dzieci z rodzcami, konkurs biegu na czas przez przeszkody ze szklanka wody, mecz piłki nożnej, malowanie twarzy, pieczenie kiełbasek. Duże dmuchane piłki, do ktżrych można było wejść to była zabawa dla dzieci, ale i dorośli dali się zwieść świetnej grze. 
Podziękownia kierujemy przede wszystkim dla całej Rady Rodziców, za pomysł na wyśmienitą zabawę.
Wszystkim, którzy się super bawili, za wygrany mecz, bo przecież liczy się zabawa i malowane buzie dzieci, dmuchane piłki, loterię fantową i pyszne kiełbaski. Za uśmiech i dobre humory pomimo wiatru .
Wielkie dzięki Trolowi, który obiecał, że nas jeszcze odwiedzi. Wielkie dzięki Łukasz.
UDANYCH WAKACJI

,,Będziemy odblaskowi,,
,,Będziemy odblaskowi,,

Spotkanie z Statens vegvesen
Projekt Rok Rodziny- bezpieczeństwo
Na najbliższym spotkaniu 25.10.2014
Pod hasłem :,,Będziemy odblaskowi,,
Zapraszamy Nasze dzieci i rodziców na spotkanie z przedstawicielem Statens vegvesen.
Pan Paweł przedstawi dzieciom informacje dotyczące bezpiecznego poruszania się na drodze podczas wieczornych spacerów, późnych powrotów ze szkoły zimową porą. Dowiemy się dlaczego tak istotne są odblaski. Ważne informaje dla rodzicow, np. dotyczące przewozu dzieci w samochodach, ale nie tylko. Poruszone zostana również inne, istotne tematy dla zachowania bezpieczeństwa drogowego, pieszego czy rowerzysty.
Zaczynamy spotkanie 9:45 wykładem dla rodziców. Po przyprowadzeniu dzieci do szkoły prosimy o zajęcie miejsc w holu głównym. Warto pośwęcić chwilkę. Zapraszamy wszystkich Rodziców do uczestnictwa w wykładzie i dyskusji.
Spotkanie dla dzieci zaraz po pierwszej przerwie

Rosanna Radlińska
Rosanna Radlińska

 


Mówimy TAK dla DWUJĘZYCZNOŚCI

 

Spotkanie z rodzicami

W dniu 14 grudnia odbył się na wykład informacyjny dotyczący dwujęzyczności.

Wykład poprowadziła Rosanna Radlińska/ Tyma dyrektor Polskiej Szkoły Sobotniej z Bristolu.

 


Mówimy TAK dla DWUJĘZYCZNOŚCI
Bezpłatne warsztaty z wykładem dla rodziców wychowujących swoje dzieci na emigracji.

 

Odpowiemy na pytania, przeaanalizujemy tematy:

Przydatność nauki języka polskiego dla dzieci uczących się poza granicami kraju

czy warto uczyć dzieci języka ojczystego na emigracji
język polski jako język obcy * drugi język
dwujęzyczność emigracyjna: fałszywe mity kontra zalety
dwujęzyczność – w kontekście dwukulturowości
wpływ dwujęzyczności na rozwój intelektualny dziecka
metody pracy jakie wykorzystują szkoły polonijne

Wykład poprowadzi Rosanna Radlinska-Tyma absolwentka filologii na UAM w Poznaniu, tłumacz przysięgły języka litewskiego, nauczyciel języka angielskiego. Współzałożycielka oraz prezes Integracyjnej Szkoły Sobotniej w Bristolu. Obecnie pracuje jako nauczyciel English for Speakers of Other Languages oraz jako nauczyciel wspomagający w St Brendan’s Sixth Form College w Bristolu. Posiada 12 lat doświadczenia w placówkach oświatowych zarówno w Polsce jak i Anglii.

Wykład odbędzie się w terminie 14 grudnia 20013, w godz.09:00-11:45
Cicignon skole hol główny

Organizatorem jest Polska Społeczna Szkoła Sobotnia im . Janusza Korczaka
oraz Związek Polaków we Fredrikstad

Zapytania prosimy kierować na adres
szkolapolska@fredrikstad.com.pl

 

Uczestnicy konkursu
Uczestnicy konkursu

W dniu 11.10.2013r.w Zespole Szkół Publicznych nr 1 w Kobyłce został zrealizowany projekt "Witamy Panie Julianie". Było to zaproszeniem do wspólnej zabawy dzieci i dorosłych i udziału w międzynarodowej Kampanii Fundacji ABC XXI Wieku Cała Polonia Czyta Dzieciom oraz integracji społeczności polskiej mieszkającej w różnych zakątkach Europy. Rok 2013 to rok Juliana Tuwima. Rok poety, pisarza, dramaturga, który dla dzieci zaczął pisać dosyć późno, ale to dzięki tej twórczości jest znany i lubiany przez wszystkich Polaków.

 

W czasie uroczystości wykorzystano prezentację o życiu i twórczości Juliana Tuwima przygotowaną przez uczniów naszej szkoły: Antka Szpaka, Kamila Jamroza, Oliwię i Kajetana Wieczorek oraz Jakuba Kaszubę.

Jakub odbiera nagrode
Jakub odbiera nagrode

 

"Mam talent szukam polskich śladów"

 

Dzieci z naszej szkoły brały udział w konkursie "Mam talent szukam polskich śladów" zorganizowany przez Fundację Oświata Polska za granicą. Otrzymaliśmy szczególne podziękowanie za udział w konkursie w formie dyplomów oraz nagrody książkowe

Wyniki konkursów zakończonych:

Rozstrzygnięcie konkursu  „Z czym kojarzy mi się wielkanoc

 

Kategoria  2/5 lat

I miejsce Marta Zielosko Polska Szkoła Sobotnia z Bristolu, Alicja Kajda z Polskiej Społecznej Szkoły Sobotniej z Fredrikstad

II miejsce Zofia Oleksiak Stowarzyszenie Dzieci Polsce, oraz grupa przedszkolna z Fredrikstad praca grupowa

III miejsce Zofia Jurgielwiecz, Michał Zielosko z Polskiej Szkoły z Bristolu

Kategoria 6/7 lat

I miejsce Justyna Szczepańska ze Szkoły Podstawowej nr 86 z Warszawy, Oliwia Leszczyńska z Polskiej Społecznej Szkoły Sobotniej z Fredrikstad

II miejsce Adam Kaszuba z Polskiej Społecznej Szkoły Sobotniej z Fredrikstad

III miejsce Julia Dybek ze Szkoły Podstawowej nr 86 z Warszawy, Maja Wieczorek z Polskiej Społecznej Szkoły Sobotniej z Fredrikstad

Wyróżnienie Emilia Weiss z Polskiej Szkoły z Bristolu

Kategoria 8/9

I miejsce Amelia Sowa, Julia Porębska ze Szkoły Podstawowej z Poręby Spytkowskiej

II miejsce Anna Jędryka ze Szkoły Podstawowej z Poręby Spytkowskiej, Weronika Dżaman ze Szkoły Podstawowej nr 86 z Warszawy

III miejsce Iga Gajewska, Aleksandra Bazylewicz ze Szkoły Podstawowej nr 86 z Warszawy

Kategoria 10/12

I miejscePaulina Chudoba, Dominika Warzecha ze Szkoły Podstawowej z Poręby Spytkowskiej

II miejsce Jakub Kaszuba z Polskiej Społecznej Szkoły Sobotniej z Fredrikstad oraz Daria Mirska ze Szkoły Podstawowej z Poręby Spytkowskiej

III miejsce Karolina Grzyla i Sabina Stec ze Szkoły Podstawowej z Poręby Spytkowskiej, Wojciech Binder Stowarzyszenie Dzieci Polsce

Wyróżnienie Oliwia Wieczorek z Polskiej Społecznej Szkoły Sobotniej z Fredrikstad

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za udział.

 

Prace naszych uczniów
Prace naszych uczniów

Rozwiązanie konkursu pt. "Moja wymarzona choinka" dla dzieci ze Szkoły Sobotniej z Fredrikstad

Nasza współpraca z Polską Szkołą Sobotnią z Bristolu rozpoczęła się od konkursów. Niedawno ogłosiłam wyniki konkursu na kartkę świąteczną dla naszych dzieci a dzisiaj mam przyjemność ogłosić wyniki konkursu organizowanego przez nauczycieli ze szkoły w Bristolu. Komisja w składzie Julita, Daria i Sandra miała trudny orzech do zgryzienia, gdyż podobały im się wszystkie kartki zrobione przez dzieci z Norwegii, ale w końcu udało się nam wybrać. Brawa dla wszystkich dzieci, które wzięły udział a zwycięzcy i wyróżnieni to:

 

Grupa starsza, ale młodsza

I miejsce  Antoni Szpak

II miejsce Klaudia Paradowska

III miejsce Angelika Jamróz

 

Grupa starsza, ale starsza

I miejsce    Oliwia Zielińska

II miejsce   Kamila Rojewska

III  miejsce  Jakub Kaszuba

Wyróżnienie: Kamil Jamróz, Szymon Popiołek

 

Grupa młodsza

I miejsce    Zuzia Kasprowska

II miejsce   Maja Wieczorek

III miejsce Oliwia Wołoszyk

 

Wyróżnienie za pracę grupową: grupa przedszkolna

 

 

Ogłaszamy Międzynarodowy Konkurs Plastyczny

„Zdrowo się odżywiam – wiem co jem”
pod patronatem Burmistrza Gminy Brzesko

 

 

Praca Kamila
Praca Kamila

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO KARTKA ŚWIĘTECZNA ZORGANIZOWANEGO PRZEZ  STOWARZYSZENIE DZIECI POLSCE

NA KONKURS WPŁYNEŁO 115 PRAC ZE SZKÓŁ Z NORWEGII, ANGLII ORAZ ZE SZKOŁY NR 86 Z WARSZAWY I PORĘBY SPYTKOWSKIEJ

 

 

 

 

 

 

 

I MIEJSCA

 • Kamil Jamroz z Norwegii
 • Wiktor Żelazko z Anglii ,
 • Natalia Gicala z Poręby Spytkowskiej

II MIEJSCE

 • Jakub Stanisławczyk z Norwegii
 • Kacper Bakalarz  z Poręby Spytkowskiej 
 • Oliwia Wojtasiak z Anglii

III MIEJSCE

 • Aleksandra Kanabaj z Norwegii
 • Krzysztof Francuz z Poręby Spytkowskiej 
 • Nicola Dublerska z Anglii

Wyróżnienie specjalne za oryginalne wykonanie

 • Maksymilian Marcinkowski  z Anglii
 • Mariusz Ciurus z Anglii
 • Karol Zgraja z Poręby Spytkowskiej

Wyróżnienie za kreatywość 

 • Kinga Tmowska z Anglii
 • Janek Szpak z Norwegii
 • Szymon Popiołek z Norwegii
 • Karolina Doniec
 • Wiktoria Sowa z Poręby Spytkowskiej
 • Alicja Pająk z Anglii

Wyróżnienie za twórczy pomysł i zaangażowanie

 • Maja Skabara z Norwegii
 • Angelika Jamróz  z Norwegii
 • Natalia Mazur z Anglii

Specjalne podziękowanie dla uczniów grupy przedszkolnej z Polskiej Społecznej Szkoły Sobotniej we Friedrikstad

Specjalne podziękowanie dla uczniów klasy 0 z Polskiej Szkoły Sobotniej w Bristolu

 

Kartki wykonane metodą elektroniczną

I miejsce Adam Ajewski

II miejsce Adam Grabowski

III miejsce Hania Pilip

Wyróżnienie Stein Rokkan

Bitwa pod Grunwaldem/ Praca Jakuba
Bitwa pod Grunwaldem/ Praca Jakuba

WYNIKI KONKURSU 

WAŻNE WYDARZENIA Z HISTORII POLSKI

 

 

 

 

 

 

 

Konkurs został zorganizowany przez nauczycieli ze szkoły nr 86 z Warszawy

 

I miejsce Jakub Kaszuba

II miejsce Kamil Jamróz

III miejsce  Natalia Czychowska

 

Wyróżnienia

Oliwia i Kajetan Wieczorek, Oliwia Zielińska

Zdjęcie Kamila za zajęcie I miejsca
Zdjęcie Kamila za zajęcie I miejsca

Wyniki konkursu fotograficznego

 

I miejsce    Kamil Jamróz

II miejsce  Michelle Grabarska

III miejsce Aleksandra Jeżowska

Wyróżnienia

Kajetan Wieczorek oraz Antoni Szpak

 

Fundatorem I nagrody jest organizator konkursu Tomasz Bieliński,

II i III nagrody Polska Społeczna Szkoła Sobotnia

 

1. Stowarzyszenie "Dzieci Polsce" im Wisławy Szymborskiej ogłasza konkurs plastyczny pt " Kartka  świąteczna" Technika wydzieranki. Termin oddania prac do 14 grudnia. Ostatnie zajęcia w semestrze jesiennym.

2. Polska Szkoła im Wisławy Szymborskiej z Bristolu zorganizowała konkurs świąteczny pt "Ilustracja świątecznej wymarzonej choinki". Termin odddania prac do 14 grudnia.

 

 

Wszystkie chętne dzieci zapraszamy do konkursów. Czekają wspaniałe niespodzianki.