Psycholog/Logopeda


Psycholog i Logopeda w szkole

Psycholog mgr Anna Jonczyk Chmielecka

Logopeda mgr Monika Jaworska

Poniżej informacje dodatkowe 

Anna Jonczyk Chmielecka-Psycholog
Anna Jonczyk Chmielecka-Psycholog

 Psycholog w szkole

 

Mgr psychologii Anna Jonczyk Chmielecka

Od 2011 mieszka w Norwegii. Poczatkowo prowadziła praktykę w Østfold. Obecnie mieszka w Hedemark, w miejscowaści Bruvoll, gdzie prowadzi gabinet. Prywatnie jest mamą czwórki dzieci. W związku z tym  jej zainteresowania zawodowe związane są z psychologią rodziny i rozwoju. Czynnie wspierana również przez męża – triatloniste amatora -przez co poznała również obszernie zagadnienia z zakresu psychologii sportu.

Od II półrocza będzie prowadziła zajęcia indywidualne na terenie Szkoły Polskiej we Fredrikstad, nawiązując jednoczenie współpracę ze Szkołą angażując się w przypadku potrzeby, pomoc rodzinom, społeczności szkolnej i polonijnej Østfold.

 

,,Niekiedy wsparcie rodzin, przyjaciół nie wystarczy, albo nasze trudności sa związane właśnie z relacjami z najbliższymi osobami. Psycholog zapewnia dyskrecje, obiektywizm oraz profesjonalna pomoc,,

                                                                              mgr psycholog Anna Jonczyk Chmielecka

Spotkania z Psychologiem 

Terminy:

04.02
18.02
25.03
08.04
27.05

 

Oferta Specjalna  - Tylko dla dzieci ze szkoły

Nasza szkoła oferuje dla naszych dzieci 1 godzinę spotkania z Panią psycholog gratis.

Zapisy dla dzieci szkolnych - na indywidualne spotkanie przujmujemy pod adresem szkolapolska@fredrikstad.com.pl w tytule: spotkanie z psychologiem, lub w sekretariacie szkoły.

 

Pani psycholog przyjmuje indywidualnie, na swoich warunkach. kontakt

Monika Jaworska- Logopeda
Monika Jaworska- Logopeda

Mgr logopedii Monika Jaworska

Pracowała w szkole 2014-2016

Po półrocznej przerwie nawiązuje ponownie współracę ze Szkołą we Fredrikstad.

 

Ukończyła Wczesną Edukację z Logopedią, a także Pedagogikę Ogólną.

Na swoim koncie posiada dyplomy z wielu kursów pedagogicznych. Słuchacz i uczestnik licznych warsztatów o profilu kierunkowym udoskonalających technikę pedagoga-logopedy.

Z Polski posiada kilkunastoletnie doświadczenie jako nauczyciel przedszkolny. Dwa lata pracowała jako logopeda w palcówkach przedszkolnych. Była opiekunem kółka plastycznego dla dzieci.

Obecnie w Norwegii również pracuje z dziećmi oraz prowadzi praktykę prywatną z logopedii.

Z zamiłowania pasjonuje się malarstwem, sama maluje. 

 

Bardzo lubi dzieci i ma z nimi dobry kontakt. Cierpliwa z wysoką kulturą osobistą. 

 

Termin wiyt:

 

04.02.2017

25 luty 

25 marzec

 kwiecien 

 maj

 

Cena 300 koron dla dzieci szkolnych

          500 koron dla dzieci spoza szkoły

 

Zajęcia prowadzone indywidualnie. 45 min terapi . plus zadania domowe z planem cyklicznym.

podczas pracy
podczas pracy
Szkolna Poradnia Logopedyczna
Szkolna Poradnia Logopedyczna

 

Oktawia Czechowska- pracowała w szkole 1-semestr 2016/2017

 

Absolwentka Uniwerystetu Marii Curie Skłodowskiej Logopedia z audiologią. Instytutu Fizjologii i Patologii Sluchu w kajetanach :Protetyka słuchu.
Uniwerystet Gdański. Katedra Logopedii- studia dokotoranckie

Przeprowadała w naszej szkole badania słuchu w popryednim roku szkolnym , Obecnie yajmie się pomocą cykliczna dzieciom z problemami logopedycznymi.
Oktawia to osoba z bardzo dużym doświadczeniem zawodomy jak i z olbrzymim dorobkiem metytorycznam, Lubi swoją pracł i wykonuje ją z pasją.

Uczestnik licznych warsztatów o profilu kierunkowym udoskonalających technikę pedagoga-logopedy.

-Metoda Tomatisa; Makaton terapeuta. Metoda werbo-tonalna.

Diagnostyka audoligiczna i metoda zaburzeń słuchu PTL i wiele innych

 

 

Drodzy Rodzice
Tworząc Szkołę chcieliśmy stworzyć miejsce, w którym nasi Podopieczni będą mogli jak najlepiej wykorzystać swój potencjał rozwojowy, a Rodzice znajdą odpowiedzi na nurtujące pytania i fachową pomoc. Dbamy zatem o dobór odpowiedniej  kadry. W ramach naszej oferty chcemy zaproponować spotkania z logopedą. Zajęcia te są przeznaczone dla osób zaiteresowanych (potrzebujących fachowej konsultacji). Ze wyględu  na idywidualny przebiegtego  tego typu zajęć, będą one objęte dodatkową opłatą. Informacje dotyczące opłat: tutaj

 

Drogi Rodzicu, czy zdarza się, iż widzisz, że dziecko nie potrafi znaleźć jakiegoś słowa w języku polskim, choć zna go w języku norweskim lub odwrotnie? 
A może czasami trudno Ci wytłumaczyć pewne zagadnienia językowe wynikające z kontekstu kulturowego?
 Czy zdarza się, że Twoje dziecko popełnia błędy, używając np. złych lub niepoprawnych form wyrazów lub nieprawidłowego szyku zdania? A chcesz, aby pięknie i czysto mówiło w swoim ojczystym języku?

Jeśli zauważyłeś jaką kolwiek wadę wymowy polskich liter, niepokojącym sygnałem powinna być również niewyraźna, niepłynna lub nienormatywna wymowa - ta może świadczyć nawet o zaburzeniach słuchu, obniżeniu motoryki artykulacyjnej czy zaburzeniach oddechowych.

Drodzy Państwo proszę zaobserwować, czy wasze dziecko mówi poprawnie, czy ma wadę wymowy, a może niepokoi Was jąkanie, mówienie przez nos, nieprawidłowości artykulacyjne...

Jeśli chociaż do jednnego z tych zagadnień masz wątpliwość, zachęcamy Cię do spotkania z logopedą. Nie musisz już czekać na wyjazd do Polski. Zapraszamy do nas! Zapewniamy jednocześnie, iż spotkania i praca z polskim logopedą nie mają negatywnego wpływu na wymowę w języku norweskim. 

 

Zarząd Szkoły 


 

 

 

Słowo od Moniki

 

Za pozwoleniem pani dyrektor oraz rodziców obecnych pierwszego dnia szkoły, miałam okazję rozmawiać, bawić się i jednocześnie diagnozować część dzieci. Podczas następnych spotkań chciałabym mieć możliwość poznać dzieci, których rodzce będą zainteresowani współpracą ze mną. Przekażę wówczas rodzicom moje spostrzeżenia i diagnozę. Oczywiście to Rodzice zdecydują czy dziecko ma uczęszczać na zajęcia korygujące wadę wymowy. 


Drodzy Rodzice nie ma żadnej dolnej czy górnej granicy wiekowej warunkującej pójście do logopedy, należy skontaktować się zawsze z terapeutą gdy zaczynają się pojawiać pewne obawy lub gdy po prostu coś nas niepokoi. Jeśli macie Państwo jakieś pytania, obawy, zastrzeżenia zachęcam do rozmowy ze mną.

Im wcześniej rozpoczniemy terapię z dzieckiem, tym lepsze efekty uda nam się osiągnąć. Nieleczone wady utrwalają się. Nikt nie chce mieć wady wymowy i nikt nie chce by inni ją słyszeli, zawsze wpływa ona na nasze relacje z otoczeniem i nasze przyszłe życie także zawodowe. Długość i forma terapii to sprawa indywidualna. Dzieci, które będą uczęszczały na moje zajęcia zawsze otrzymają dokumentację, co ćwiczyliśmy i ile czasu poświęciliśmy wspólnym spotkaniom.


Bardzo proszę o sygnalizowanie mi Państwa oczekiwań, sugestii. Jestem do Państwa dyspozycji i zawsze chętnie udzielę wszelkich informacji na pytania dotyczące moich zajęć po numerem telefonu 48615450.
Spotykamy się na zajęciach według kalendarza spotkań Sobotniej Szkoły, zapisy na zajęcia trwają cały czas...

 

Serdecznie zapraszam
Monika Jaworska- Logopeda