REKRUTACJA 2017/2018

[pobierz] 0.1 MB formularz-rejestracji-psss

FORMULARZ REKRUTACYJNY DO POBRANIA

Uczymy czytać i pisać po polsku

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2017/ 2018

Zgłoszenia na adres e-mail: szkolapolska@fredrikstad.com.pl

Tytuł wiadomości „Rekrutacja2017/2018”

Zapisy dzieci w przedziale wiekowym od 3 do 16 roku życia.

Szkoła pracuje w roku szkolnym 2017/2018 według pragramu Podstawa programowa dla uczniów polskich uczących się za granicą, opracowaną w ramach projektu systemowego MEN „Włącz Polskę”.

Rozpoczynając naukę u nas uczeń otrzymuje legitymację szkolną umożliwiającą korzystanie ze zniżek w Polsce.

Rekrutacja 2017/2018

Więcej informacji o możliwościach jakie daje nasza szkoła Twojemu dziecku.

Kogo obejmuje możliwość skorzystania z uczestnictwa w zajęciach w naszej szkole?

Prgram przygotowany i  przeznaczony jest dla polskich dzieci przebywających za granicą, które skończyły 3 lata,

Dzieci zaczynają naukę w oddziale przedszkolnym. Realizujemy plan edukacji w zakresie zerówki, szkoły podstawowej, gimnazjum.

Jakie korzyści otrzymuje Twoje Dziecko?

Polskie Szkoły Sobotnia we Fredrikstad to innowacyjna edukacyja w klasach, wśród równieśników, umożliwiająca małym Polakom, przebywającym za granicą, polską edukację i stały kontakt z językiem ojczystym w bezpośrednim  obcowaniu z polskimi dziećmi. W dobie komputerów i komórek tworzymy możliwość dla Twojego dziecka bliskości z    żywym językiem i nawiązywania naturalych społecznych relacji z rówieśnikami. Dzięki temu dzieci mogą korzystać z kształcenia w trybie sobotnich spotkań,  zgodnie z polską podstawą programową dla szkół polonijnych w naturalym środowisku szkolnym. Uczniowie wybogacajæ swój język i zdobywaję przyjaciół.

Jakie dodatkowe zalety ?

Polscy pedagodzy wspierają rodziców  w edukacji dziecka, służy pomocą w zakresie zarówno nauki jak i jest wspieraniu dwujęzyczności i dwukulturowości dziecka.

Nasza kadra jest przeszkolona w nauce dzieci dwujęzycznych,  posiadają doświadczenie w pracy w środowisku dwukulturowości.

Szkoła umożliwia kontakt z polskim  logopedą jaki i  psychologiem.

Realizujemy ;

Spotkania , prelekcje. szkolenia

W związku z reformą oświatową gimnazja będą likwidowane i przekształcane w ośmioletnie szkoły podstawowe.

Od roku szkolnego 2017/2018 nie będzie rekrutacji do klasy 1 gimnazjum, w zamian za to będzie prowadzony nabór do klasy 7 szkoły podstawowej.

Jedynym warunkami, które należy spełnić aby zapisać dziecko do naszej szkoły jest wiek dziecka w przedziale 3 – 16 lat.